A/S BRĪVAIS VILNIS

A/S BRĪVAIS VILNIS


 

 


Rīgas jūras līča austrumu piekrastē Salacas upes labajā krastā atrodas Salacgrīvas akciju sabiedrība “BRĪVAIS VILNIS”. Attālums līdz Rīgai – 100 km.

Daudz ūdeņu uz jūru aiznesusi Salacas upe kopš tās dienas, kad tika dibināts zvejnieku kolhozs. 1949. gada 26.aprīlī Latvijas PSR Zivrūpniecības ministrijā tika apstiprināta jauna saimniecības vienība – Salacgrīvas zvejnieku artelis “BRĪVAIS VILNIS”.

Latvijai atgūstot neatkarību un sākoties ekonomiskām reformām, 1992. gadā zvejnieku kolhozs pārtop par akciju sabiedrību un ar šo brīdi iestājas jauns posms uzņēmuma vēsturē.

Uzņēmums īsā laika posmā kļūst par vienu no lielākajiem un ekonomiski stabilākajiem zivju pārstrādes uzņēmumiem Baltijā, kurš pārējiem ir kā flagmans.

A/s “BRĪVAIS VILNIS” ir pirmais uzņēmums Baltijā, kurš iegūst apliecinājumu tam, ka atbilstam ES direktīvas 91/493/EEC prasībām, kas dod tiesības eksportēt produkciju uz Eiropas Savienības dalībvalstīm.

A/s “BRĪVAIS VILNIS” Baltijā bija pirmais zivju pārstrādes uzņēmums, kurš uzsāk ražot zivju konservus litografētajās Hansa190 g un Dingly 100 g kārbās ar viegli atveramiem vāciņiem. Tikai tad, kad tirgus pieņēma šo produkcijas iepakojuma veidu un izskatu, citi Baltijas zivju konservu ražotāji uzdrošinājās ieguldīt naudu šādu līniju uzstādīšanai.

A/s „ BRĪVAIS VILNIS” ir pirmais zivju pārstrādes uzņēmums NVS valstīs, kas sācis ražot ekskluzīvus zivju konservus, pareizāk sakot , mūsu uzņēmums atklāja šo tirgus segmentu un šobrīd esam vienīgie, kas strādā šajā segmentā.

A/s „ BRĪVAIS VILNIS” ir vienīgais zivju pārstrādes uzņēmums, kas ir iegādājies speciālu zivju šķirojamo mašīnu, kas ļauj pilnībā kontrolēt un garantēt ražotās produkcijas patstāvīgu kvalitāti.
Mūsu uzņēmums ir sabiedrības „Rīgas šprotes” aktīvs biedrs. Šī organizācija ir kolektīvās preču zīmes „Rīgas šprotes eļļā” turētājs, kas arī stingri kontrolē sabiedrības biedru ražotās produkcijas kvalitāti, kā arī kopīgi tiek meklētas un izstrādātas rekomendācijas tālākai kvalitātes uzlabošanai.

Šobrīd akciju sabiedrībā “BRĪVAIS VILNIS” ir nodarbināti ap 800 strādājošo. Uzņēmuma saražotā un piedavātā sortimenta klāsts uz šo brīdi pārsniedz 70 pozīcijas, pie tam, uzņēmums neatlaidīgi strādā pie tā, lai zivju produkcijas sortiments tiktu paplašināts.
LV    RU   ENG