SIA UNDA

SIA UNDA


 

 


Uzņēmums nodarbojas ar zivju konservu ražošanu, tā pirmsākumi meklējami jau 1931.gadā, līdz ar to uzņēmumam ir vairāk kā 70 gadu ilga pieredze Latvijā tradicionālo un visā pasaulē pazīstamo zivju konservu “Rīgas šprotes eļļā” ražošanā.

Savu nosaukumu “UNDA” ieguvusi 1992.gadā, kad privatizācijas gaitā no paju sabiedrības „Engure”, kas iepriekš bija pazīstama kā zvejnieku kolhozs „Padomju Zvejnieks”, par pajām tika nošķirts un dibināts jauns uzņēmums - SIA „UNDA”. Līdz ar jauno nosaukumu uzņēmums ieguva arī jaunu elpu – pieauga ražošanas apjomi un palielinājās uzņēmumā strādājošo skaits.

Uzņēmums atrodas Engurē, tieši Rīgas jūras līča krastā, apmēram 80 km attālumā uz rietumiem no Latvijas galvaspilsētas Rīgas, zvejnieku ciematā, kura iedzīvotājiem zvejniecība un zivju pārstrāde ir ikdiena un dzīvesveids.

Uzņēmumā pavisam nodarbināti vairāk kā 370 strādājošie, aptuveni 60 % no tiem ir Engures pagasta iedzīvotāji. Uzņēmumam pieder arī divi Baltikas tipa zvejas kuģi, kuru nozvejotās zivis pa visīsāko ceļu tieši no klāja nonāk pārstrādei, tādā veidā uzņēmums tiek nodrošināts ar svaigu, tikko nozvejotu, kvalitatīvu izejvielu.

SIA “UNDA” ražo pavisam vairāk kā 50 zivju konservu veidu, gan no Baltijas jūras zivīm – reņģēm, brētliņām, salakām un mencām, gan no okeāna zivīm – siļķēm, sardinellām, sardīnēm un makrelēm, kā tradicionālajās apaļajās kārbiņās, tā mūsdienīgajās figurālajās Hansa, Club, Dingley tipa kārbiņās ar viegli atveramo “easy open” vāciņu. Ar īpašu prieku un lepnumu tiek gatavoti konservi “Rīgas šprotes eļļā” – produkts, kas ar savu vienreizējo garšu populārs visā pasaulē.
LV    RU   ENG